Žalioji kava su cinamonu- jo savybės.

Cinamonas geriausiai žinomas kaip prieskonis, kuris maistui ir gėrimams suteikia ypatingą aromatą, šiuo prieskoniu, kuris kadaise buvo vertingesnis nei auksas, yra gardinama arbata, latte kava ir įvairūs desertai. Bet cinamonas turi ir kitą paskirtį, cinamono medžio žievės ekstraktai jau ilgą laiką yra naudojami kaip tradicinės medicinos priemonė visame pasaulyje.

Kodėl verta naudoti cinamoną?

Atlikti tyrimai parodė, kad kai kurios rūšies cinamonas, žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Taip pat cinamonas turi antioksidantinį poveikį, gali padėti gydant uždegimus ir kovojant su baterijomis ir virusais. Jis naudojamas gydant peršalimo ligas, virškinimo sutrikimus ar mėšlungį. Taip pat manoma, kad cinamonas suteikia energijos ir gyvybingumo, pagerina kraujotaką.

Kokį cinamoną pasirinkti?

Renkantis cinamoną, reiktų atkreipti į jo rūšį, rekomenduojama rinktis Ceilono (ceylon) cinamoną, jis yra saugus naudojant didesniais kiekiais ir dar kitaip vadinamas tikruoju cinamonu. Jis paprastai yra šiek tiek brangesnis, bet jame yra daugiau naudingų sveikatai medžiagų nei kasijos cinamone. Norint atskirti cinamono rūšį, jeigu renkatės cinamono lazdeles, tikrojo cinamono lazdelės bus šiek tiek plonesnės ir matysis keli žievelės sluoksniai, kasijos cinamono lazdelių žievė yra storesnė ir nesimato sluoksnių, ir jos būna kietesnės. Perkant jau sumaltą cinamoną identifikuoti jo praktiškai neįmanoma, todėl reiktų ieškoti informacijos ant pakuotės arba susisiekti su gamintoju ar platintoju.

Kasijos (cassia) cinamonas, vartojant dideliais kiekiais, gali turėti toksišką poveikį ir kelti pavojų žmogaus organizmui, dėl sudėtyje esančio kumarino. Ypač į tai reiktų atkreipti dėmesį žmonėms, turintiems kepenų veiklos sutrikimų. Taip pat šios rūšies cinamono reiktų vengti vaikams, nėščioms moterimis arba krūtimi maitinančioms moterims. Jeigu vartojate kokius nors vaistus, prieš pradėdami vartoti cinamoną arba jo papildus, pasitarkite su gydytoju, kadangi jis gali sąveikauti su antibiotikais, cukrinio diabeto vaistais, kraujo klampumą reguliuojančiais vaistais, ar vaistais, skirtais širdžiai.

Cinamono vartojimas

Cinamoną reikia vartoti saikingai, iki 1 arbatinio šaukštelio per dieną.
Geriausias būdas vartoti cinamoną, tai pasidarykite gėrimą su 1/3 – ½ arbatinio šaukštelio cinamono ir medumi. Šis gėrimas saugos nuo vėžio, padės atsikratyti peršalimo, sumažins cholesterolio kiekį kraujyje, o vyrai, išgėrę tokio gėrimo prieš miegą, pagerins potenciją.

Cinamono nauda sveikatai:

Antioksidantinis poveikis – cinamonas pasižymi stipriausiu antioksidantiniu poveikiu iš gamtoje randamų maisto produktų. Tai yra šimtus kartų stipresnis poveikis, nei pavyzdžiui, obuolio. Antioksidantai neleidžia laisviesiems radikalams pažeisti DNR struktūros ir taip apsaugo organizmą nuo vėžinių susirgimų, uždegimų ir oksidacinės žalos.

Grybelinės infekcijos – tyrimo metu nustatya, kad kasijos cinamonas gali padėti įveikti grybelio ir bakterijų sukeltus infekcinius susirgimus

Diabetas – cinamonas gali padėt pagerinti gliukozės ir lipidų kiekį kraujye, žmonėms sergantiems 2 tipo diabetu, Tyrimo autoriai paskelbė, kad vartojant iki 6 gramų cinamono kasdien sumažinsite trilgliceridų, mažo tanko lipoproteinų (MTL) cholesterolio ir bendrą cholesterolio kiekį kraujyje.

Alzheimerio liga – Tel Avivo universiteto mokslininkai nustatė, kad cinamono žievelėje yra medžiagos, kuri gali slopinti Alzheimerio ligos vystymąsi.

Išsėtinė sklerozė – cinaminas gali padėti sustabdyti destruktyvų išsėtinės sklerozės progresavimą. Manoma, kad cinamonas gali atstoti kai kuriuos brangius ir nemalonius vaistus gydant šią ligą.

Riebalai – cinamonas gali padėti sumažinti neigiamią organizmo reakciją į riebų maistą.

 • Pusė šaukštelio cinamono per dieną gali sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje (MTL)
 • Gali padėti gydyti 2 tipo diabetu sergančius žmones, kadangi sumažina cukraus kiekį kraujyje, ir padidina insulino gamybą
 • Cinamonas turi antigrybelinį poveikį, ypač efektyvus gydant grybelį candida
 • Gali sulėtinti leukemijos ir limfomos vėžių ląstelių dauginimąsi
 • Mažina kraujo krešulių susidarymo riziką
 • Cinamonas, vartojant kartu su medumi, sumažina artrito skausmus
 • Slopina bakterijų veisimąsi maiste ir saugo, kad maistas nesugestų, todėl tai puikus natūralus maisto konservantas
 • Tiesiog uostant cinamoną jis gerina kraujo apytaką smegenyse
 • Kovoja su E. coli bakterija
 • Veiksmingas natūralus vaistas nuo migrenos ir kito galvos skausmo
 • Stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje, kas duos naudos metant svorį